İnönü Mah.1751 Sk.No:47 C Yenimahalle/ANKARA

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Endodonti (Kanal Tedavisi)

Dişlerin 3 tabakası vardır. En dışta mine ortada dentin tabakası dişin sert tabakaları, en içerde ise pulpa denilen yumuşak kısım yer alır. Pulpa dokusu, barındırdığı damar ve sinirler ile dişin canlılığının devamını ve beslenmesini sağlar. Derin çürükler, travma, kırık gibi bazı durumlar pulpanın hastalanmasına sebep olabilir. Böyle durumlarda pulpa çıkarılır ve kanallar uygun malzemelerle doldurulur. Bu tedaviye kanal tedavisi denir. Kanal tedavisiyle dişler hasar görmüş olsalar bile ağızda uzun süre hizmet verebilecek hale gelebilirler.

Kanal Tedavisi Ağrılı mıdır?

Bu işlemler lokal anestezi altında yapıldığı için hasta kesinlikle ağrı hissetmez.

Kanal Tedavisi Ne kadar Sürer?

Dişin durumuna göre tedavi tek seansta da bitirilebilir, 2- 3 seans da sürebilir. Bu tamamen dişin ne kadar enfekte olduğuyla alakalıdır.

Neden Kanal Tedavisi?

Kanal tedavisi dişi çekimden kurtarıp ağızda daha uzun süre kalmasını sağlayan mucize bir tedavidir. Eskiden çok çürük dişler için hemen çekim kararı verilirdi. Gelişen diş hekimliği ,değişen koruyucu bakış açıları sayesinde artık ağız içinde sadece kök kalsa dahi,veya iltihap diş çevre dokularına ve kemiğe zarar vermiş olsa dahi dişi kurtarıp fonksiyon görmesini sağlamamız mümkün olmaktadır.

Gülüş Tasarımı-Batıkent-ANKARA

İmplant-Batıkent-ANKARA

İnvisalign-Batıkent-ANKARA

Zirkonyum-Batıkent-ANKARA

Lamina Diş-Batıkent-ANKARA
Diş Estetiği ANKARA